TOHUMUN
BİLGELİĞİ

HAKKIMIZDA

Tüm hikayeler gibi bizimki de bir tohum tanesiyle başladı. Ona gerekli alanı, besini sunduk, onu özenle ve saygıyla işledik. Karşılığında bize kusursuz unun formülünü sundu.

Bir buğday tanesinden kocaman dünyalar kurmak için yola çıkan Doruk Un, sektöre yön veren bir kuruluş olarak kök saldı ve gelişti. Yaptığımız işe değer katmaya olan adanmışlığımız, alanımızda kısa sürede lider olmamızı ve ilklere imza atmamızı sağladı.

Sahip olduğumuz uluslararası kalite belgeleri ve güvencesi, modern yönetim anlayışı ile birlikte uzun yıllardır Birleşmiş Milletler Dünya Gıda Programı (WFP)’nın onaylı tedarikçisiyiz.

Günde 1250 ton buğday kırma kapasitesi, yıllık 350 bin ton un üretimi, 60 bin ton buğday depoloma kapasitesi ve 20 bin m2 ileri teknoloji donanımlı un fabrikamızda,

hem yurtiçi hem de yurtdışı müşterilerimiz için yüksek kaliteli ürünler üretiyoruz. Ayrıca, 46.000 ton harici buğday depolama silosu kapasitesiyle geniş hacimde üretim yapma avantajına sahibiz.

Tekirdağ’da limana yaklaşık 8 km mesafede konumlanan fabrikamız hammadde tedariğini kolaylaştırıyor. En önemlisi de geniş bir coğrafyaya ihracat yapabilmek için bize büyük bir lojistik avantajı sunuyor.

Sahip olduğumuz modern üretim tesisi ve güçlü, nitelikli insan kaynağı ile özellikle son yıllarda un, tahıl ve hububat sektörünün takip edilen ve lider kurumu haline geldik.

0

KM
Limanlara
Mesafe

0 K

TON
Yıllık Buğday
İşleme Kapasitesi

0 K

MT
Günlük Buğday
Kırma Kapasitesi

Tohumun bilgeliğine ve içinde barındırdığı sonsuz olasılıklara inanıyoruz. Bu nedenle, tohumla başlayan bu özenli yolculuğu, sofralarda da kusursuz bir şekilde sürdürmeye odaklanıyoruz.
 
Yıllardan süzülerek gelen deneyimimiz, bize gelenek ve teknolojinin bir araya geldiğinde neler yapabileceğini gösterdi. Şu an fabrikalarımızda kurduğumuz teknolojik alt yapı sayesinde, geniş bir buğday portföyüyle, birbirinden çok farklı un alternatifleri üretebiliyoruz. Bu sayede ülkemizde ve dünyada en çok tercih edilen ekmek ve unlu mamülleri üreten markalar, Doruk Un’u tercih ediyor.
 
Tekirdağ’dan dünyaya açılan bu yolculukta bilgi birikimimizi her geçen gün daha vizyoner, yenilikçi, iddialı ve güçlü hedeflere dönüştüyoruz.

Tekirdağ'dan 4 kıtaya; 40'tan fazla ülkeye Doruk Un kalitesini ulaştırıyoruz​

İHRACAT

Ülkemizden ve dünyanın farklı coğrafyalarından temin ettiğimiz nitelikli hammaddeyi, Endüstri 4.0 dinamikleriyle şekillenmiş ve en yeni teknolojiyle donatılmış fabrikamızda özenle işliyor ardından dünyanın dört bir yanına ulaştırıyoruz. 

Güney Amerika, Uzak Doğu, Asya, Orta Doğu, Afrika başta olmak üzere 40’tan fazla ülkede, 1.000’e yakın müşterimiz, 100’den fazla tedarikçimiz ile giderek genişleyen bir ihracat ağına sahibiz. Bu da bizim sağlıklı ve sürdürülebilir bir ticari iklim oluşturmamızı sağlıyor. 

Başarımızın ve bize duyulan güvenin ardında müşterilerimize özel çözümler sunma ve ürünlerimizi devamlı geliştirme yeteneğimiz, devamlı yenilik peşinde koşan anlayışımız yatıyor.

Tüm bunlar sayesinde, Türkiye İhracatçılar Birliği tarafından ülkemizin üçüncü en hızlı büyüyen ve tahıl- bakliyat- yağlı tohum-tarım ürünleri kategorisinde ise on üçüncü en büyük ihracatçısı seçildik. 

Operasyonlarımızı, stratejik olarak yakınına konumlandığımız Trakya Ceyport’un yanı sıra, Asya Port ve İstanbul Limanları’ndan sürdürüyoruz. Ayrıca üretimden depolamaya, lojistikten özel ürüne varan güçlü bir entegre yapılanmaya sahibiz. 

Tam buğday unu başta olmak üzere; somun, tost ve baget ekmekleri, çapata, pita, bisküvi, kraker, gofret, erişte ve deniz ürünleri yemi için hammadde olarak kullanılabilecek un çeşitleri, geniş ürün portföyümüzün yalnızca bir kısmını oluşturuyor.

0

KITA

0

ÜLKE

0

MÜŞTERİ
VE DESTİNASYOM

Anadolu'nun mirasını dünyaya ulaştırmak

Dünyadaki pek çok nitelikli işletme, marka ve şef Doruk Un’un geniş ürün yelpazesini ve kalitesini, lezzet sırları arasında görüyor. Çoklu buğday unu depolama siloları, ürünlerimizin son derece homojen ve kaliteli olmasına olanak sağlıyor. Bizim için sınırlar yalnızca zihinde bu yüzden üzerinde yaşadığımız gezegende ulaşamayacağımız herhangi bir nokta yok.
 
Yenilikçi ve müşterilerimizin ihtiyaçlarına özel (tailor-made) bir anlayışla ürün geliştirme stratejimiz sayesinde Anadolumuzun verimli buğdaylarından elde ettiğimiz nitelikli un çeşitlerimizin unlu mamüle dönüşerek farklı coğrafyalardaki sofralara sağlık ve lezzet katmasından büyük mutluluk ve gurur duyuyoruz.
Previous slide
Next slide

AR-GE

Kuruluşumuzdan bu yana, teknolojiye yaptığımız yatırımlar ile Anadolu tarım mirasına sunduğumuz katkılar, tohum ıslahı ve geliştirmesi konusunda yaptığımız öncü çalışmalar ve projelerle buğdaya, hububata ve una hem yerel hem de ulusal düzeyde değer kattık.

Doruk Un bugün, 150’den fazla çalışanı, 200’den fazla iş ortağı ve 1.000’e yakın yerli ve yabancı müşterisiyle birlikte, sektörün büyümesi ve gelişmesine ciddi katkı sağlıyor. Ürünlerimizi ve üretim sürecimizi geliştirmek için gıda sektöründeki gelişmeleri dünya çapında yakından izliyor, bu alandaki önemli akademisyenler ve bilim insanlarıyla yakın temasta çalışıyoruz. 

Geride en az karbon ayak izi bırakarak, hammaddeyi en etkin şekilde kullanarak üretim yapmayı kendimiz için hareket noktası kabul ediyoruz. 

0

ÜRÜN
REÇETESİ

0
HAMMADDE
Yerli ve Yabancı Tedarikçi
0 K

MT
Buğday Depolama

Gastronomi
trendlerinin izinden

AR-GE departmanımız, ürün yelpazemizi daha da çeşitlendirmek için gastronomi trendlerinin izini sürüyor. Sağlıklı beslenme alanındaki son bulguları takip ederek en yüksek protein oranına sahip, besleyici ve yabancı maddelerden arınmış ürünler ortaya çıkarıyoruz.
 
Özetle, akıllı makineler çağının dinamikleriyle sağduyuyu, bilgiyi, deneyimi ve bu coğrafyanın bilgeliğini birleştirdiğimizde ortaya Doruk Un ürünleri çıkıyor.

TARLADAN FABRİKAYA,
FABRİKADAN SOFRAYA

KALİTE YÖNETİMİ

Tarımsal üretim süreçlerinin kontrol edilmesi; toprak bakımı, hasat, lojistik, depolama ve öğütme teknikleri, paketlenme ve kullanıcıya ulaştırma adımlarını kapsayan kalite yönetiminde ilkelerimiz standardizasyon ve optimizasyondur.

 

Ürünlerimizin belirlediğimiz yüksek standartlarda olması ve her bir pakette aynı kalite ve üstün lezzete sahip olması çok kıymetli.
 
Aynı şekilde, değişen damak tatları ve alışkanlıklara paralel olarak dönüşebilmek, ürünlerimizin kalite çıtasını devamlı yükseltebilmek bizi bugünlere getiren en önemli anahtar oldu.
 
Tarladan fabrikaya, fabrikadan sofraya giden bu yolculukta her adımımız ölçülebilir, raporlanabilir ve hesap verilebilir. Lojistik, ulaşım, depolama adımları da bizim için en az üretim aşaması kadar yaşamsal çünkü gıda güvenliği bütüncül bir bakış açısı gerektirir.

KALİTE SERTİFİKALARIMIZ

Doruk'ta Kariyer

Doruk Un ailesinin bir parçası olmak için kariyer sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

E-Katalog

Güncel ürün kataloğumuzu indirebilirsiniz.

Doruk'ta Kariyer

Doruk Un ailesinin bir parçası olmak için kariyer sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

E-Katalog

Güncel ürün kataloğumuzu indirebilirsiniz.